Kondensator samochodowy Hollywood HCM-4F

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 469,00 zł 469.00
ilość szt

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Kondensator samochodowy HOLLYWOOD HCM-4F

Hollywood Energetic HCM-4
Wysokiej jakości kondensator o pojemności 4 Farady z woltomierzem niemieckiej marki Hollywood Energetic do wspomagania pracy akumulatora i poprawy impulsowej stabilności instalacji zasilającej system car audio. Kondensator o takiej pojemności jest w stanie pełnić rolę efektywnego bufora energii, skutecznie i realnie stabilizującego impulsowe spadki napięcia w instalacjach car audio o mocy do 1500 W. W zestawie znajduje się dodatkowa górna osłona z plexi (druga przykrywka) służąca do całkowitego osłonięcia konektorów kondensatora, zabezpieczając je przed przypadkowym zwarciem.

Przeznaczenie i cel stosowania
Głównym zadaniem kondensatorów buforowych Hollywood Energetic jest gromadzenie energii, która w razie potrzeby, może być z niego szybko pobrana i wykorzystana do wspomagania instalacji zasilającej samochodowy wzmacniacz mocy. Najczęściej ma to miejsce podczas głośniejszego słuchania muzyki zawierającej mocniej wyeksponowane impulsy basowe, podczas których dochodzi do chwilowo większego poboru prądu przez wzmacniacz, co najczęściej skutkuje wahaniami i spadkami napięcia w instalacji zasilającej system car audio. Takie impulsowe niedobory energii i spadki napięcia zasilającego mają niekorzystny wpływ na parametry i stabilność pracy wzmacniacza, czego skutkiem może być pojawienie się większej ilości zniekształceń w odtwarzanym sygnale audio. Te chwilowe niedostatki energii w instalacji zasilającej są częściowo uzupełniane i równoważone zapasem energii zgromadzonej w kondensatorze. W efekcie tego impulsowe spadki napięcia zasilającego wzmacniacz mają łagodniejszy przebieg, wpływając na poprawę warunków jego pracy i w dalszej konsekwencji na lepszą jakość odtwarzanego dźwięku. Należy jednak wyraźnie podkreślić, że żaden kondensator nie jest dodatkowym źródłem zasilana, ani urządzeniem służącym do niwelowania skutków źle zaprojektowanej lub niepoprawnie wykonanej instalacji zasilającej system car audio. Kondensator buforowy pełni jedynie rolę wspomagającego banku energii, przechowując jej ograniczoną porcję, która w razie potrzeby może zostać szybko uwolniona i wykorzystana przez wzmacniacz tylko podczas krótkotrwałych impulsów o wyższym zapotrzebowaniu prądowym. W porównaniu do nawet najlepszego akumulatora, kondensatory Hollywood Energetic posiadają dużo niższą szeregową rezystancję wewnętrzną (ESR), co sprawia, że impulsowy transfer energii z kondensatora do wzmacniacza (i z instalacji do kondensatora, podczas jego ładowania) odbywa się bardzo szybko. Dzięki temu kondensatory te spełniają również rolę urządzeń dodatkowo odciążających pracę akumulatora podczas szybkozmiennych impulsów prądowych, które zazwyczaj niekorzystnie wpływają na ogólną żywotność każdego akumulatora. Dodatkowo, kondensatory Hollywood Energetic wygładzają (filtrują) impulsowe przepięcia i inne zakłócenia pojawiające się w instalacji zasilającej pojazdu.

PODSTAWOWE DANE
- Woltomierz z 4-cyfrowym niebieskim wyświetlaczem
- Możliwość ręcznej kalibracji wskazań wyświetlacza
- Akustyczna i optyczna sygnalizacja (buzzer, LED) odwrotnej polaryzacji podłączonych przewodów zasilających
- Wskaźnik stanu ładowania i zakończenia pierwszego ładowania (LED i migająca kropka dziesiętna wyświetlacza)
- Automatyczne załączanie wyświetlacza, gdy układ wykryje wahania i spadki napięcia w instalacji
- Automatyczne wyłączenie wyświetlacza, gdy brak detekcji wahań napięcia w instalacji przez ponad 60 sekund
- Kondensator może być montowany w dowolnej pozycji
- Chromowane terminale przewodów zabezpieczone przed przypadkowym zwarciem dodatkową (drugą) osłoną z bezbarwnej plexi

Zestaw zawiera:
- Dwa uchwyty montażowe z bezbarwnej plexi, wkręty
- Dodatkowa osłona z bezbarwnej plexi (druga górna przykrywka) osłaniająca konektory kabli
- Klucz imbusowy do konektorów
- Rezystor do łagodnego pierwszego ładowania kondensatora oraz do rozładowania podczas jego demontażu lub odłączenia zasilania

UWAGA !
Kondensator buforowy działa najskuteczniej, jeśli jest podłączony jak najkrótszymi przewodami (max. 50 cm), jak najbliżej złącza zasilającego wzmacniacz mocy. Połączenia (+/-) należy wykonać przewodami OFC o przekroju przynajmniej 8-10 mm2 lub większym (min. 21 mm2 dla kond. 2F i większych). Przed pierwszym podłączeniem kondensatora do instalacji zasilającej należy go wstępnie "łagodnie" naładować poprzez dołączony do zestawu rezystor (lub żarówkę) ograniczający prąd pierwszego ładowania. Podobnie należy postępować po każdym odłączeniu zasilania od kondensatora lub po odłączeniu akumulatora pojazdu, jeśli kondensator uległ rozładowaniu. Rezystor podłącza się szeregowo z dodatnim przewodem zasilającym kondensator. Po pełnym naładowaniu kondensatora należy usunąć rezystor, a dodatni terminal kondensatora podłączyć bezpośrednio do kabla zasilającego (+12V) przy wzmacniaczu. Po demontażu kondensatora należy go również łagodnie rozładować poprzez rezystor lub żarówkę. Podłączenie rozładowanego kondensatora do instalacji zasilającej bez wstępnego "łagodnego" naładowania może doprowadzić do trwałego uszkodzenia produktu lub obniżenia jego parametrów. Tego rodzaju uszkodzenia nie są objęte gwarancją.

 

Napięcie kondensatora buforowego Do instalacji 12 V (nie stosować w instalacji 24 V)
Pojemność maksymalna 4 Farady (4 000 000 uF)
Rekomendowany do systemów car audio o mocy do 1500 W
Napięcie pracy do 20 V
Graniczne napięcie przepięcia 24 V
Szeregowa rezystancja wewnętrzna (ESR) poniżej 0,0015 Ohm
Auto Turn On/Off" - automatyczne załączanie/wyłączanie wyświetlacza TAK
Czas do wyłączenia wyświetlacza przy braku spadków napięcia ok. 60 sekund
Zakres temperatury pracy -20°C do +50°C
Średnica 100 mm
Wysokość 280 mm
Waga 2,3 kg

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl